فرماندار جرقویه خبر داد:برپایی ۲سیاه چادر عشایری در روستای تاریخی قارنه و شهر نیک آباد

محسن ریاحی فرماندار جرقویه گفت:۲سیاه چادر عشایری در روستای تاریخی قارنه و شهر نیک آباد برای استقبال از مسافران نوروزی برپا شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه ، محسن ریاحی فرماندارجرقویه اظهار کرد: سیاه چادرهای نوروزی با توجه به موقعیت عبور مسافران، نحوه استقبال و اقامت مسافران از شهرستان‌برپا شده است.

وی افزود: برپایی سیاه چادرها در حفظ اصالت فرهنگی عشایر و آشنا کردن مردم و جوانان با آداب و سنن عشایری از جمله نوع پوشش و سبک زندگی عشایر مؤثر است و مسافران نوروزی ضمن استراحت موقت می‌توانند از تولیدات عشایر این منطقه که در کنار سیاه چادرها عرضه می‌شود، دیدن و خریداری کنند.

فرماندار شهرستان جرقویه خاطرنشان کرد: در طول ایام نوروز دفتر امور عشایر و سایر دستگاه های اجرایی مربوطه شهرستان آمادگی کامل برای هر نوع خدمت‌رسانی به مسافران و عشایر را دارد.

ریاحی تصریح کرد: سیاه چادرها می‌تواند محل درآمد مناسبی برای عشایر باشد، تولیدات عشایری را بدون واسطه به دست مردم برساند و مردم را با کیفیت بالای فرآورده‌های دامی، گیاهان دارویی و صنایع دستی عشایری آشنا کند.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

  بسم الله الرحمن الرحیم دفاع مقدس، تجلی شکوه و عظمت ایثار، ایمان، اراده، وحدت و سربلندی ملت غیور، مومن و انقلابی ایران اسلامی در حراست و پاسداری از آب و خاک و مرز و سرزمین و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده که در تاریخ این دوران به ثبت رسیده است، و […]

۳ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه همزمان با سفر شهرستانی استاندار به جرقویه، گفت‌وگو و دیدار چهره به چهره استاندار اصفهان، معاونین و جمعی از مدیران کل استان با مردم شهرستان جرقویه در محل فرمانداری رقم خورد.

۳ مهر ۱۴۰۲

حضور استاندار اصفهان در گلزار شهدای شهرستان جرقویه و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان

۳ مهر ۱۴۰۲

استاندار اصفهان گفت: در مجموع ۸۵ مصوبه در حوزه‌های زیرساختی، زیربنایی، اقتصادی، بهداشت و درمان، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و … در بیست و چهارمین سفر شهرستانی برای توسعه و آبادانی شهرستان جرقویه اخذ شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه ، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان پس از شورای اداری مشترک استان و شهرستان […]

۳ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =