ساخت دوم نیروگاه خورشیدی غدیر جرقویه

ساخت مرحله دوم نیروگاه خورشیدی غدیر جرقویه اصفهان آغاز شد
ساخت مرحله دوم نیروگاه ۲۰ مگاواتی برق خورشیدی غدیر در زمینی به وسعت ۳۰ هکتار و با ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان جرقویه در شرق اصفهان آغاز شد.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر در این مراسم گفت: مرحله دوم نیروگاه ۲۰ مگاواتی برق خورشیدی غدیر در دو فاز ۱۰ مگاواتی ۶ تا ۸ تا ماهه آینده به بهره برداری می رسد.
سید فریدالدین معصومی افزود: در دوره ساخت این نیروگاه برای ۱۹۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود و در زمان بهره برداری ۱۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.
او تولید ۹۰۰ مگاوات برق با انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور را از برنامه های این شرکت تا سال ۱۴۰۴ اعلام کرد.
او در ادامه با بیان ان که از ۳۶۵ روز سال آسمان حدود ۳۰۰ روز کشورمان آفتابی است، میزان متوسط تابش خورشید در ایران را ۲ هزار کیلو وات ساعت بر متر مربع اعلام کرد و گفت: این میزان تابش خورشید در شرق اصفهان، شمال استان فارس و همچنین جنوب استان یزد بیش از ۵ هزار کیلو وات ساعت بر متر مربع بوده و این مناطق مکان مناسبی برای تولید انرژی خوشیدی است.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر با اشاره به این که ۴ سال پیش مرحله نخست نیروگاه برق خورشیدی غدیر شهرستان جرقویه با ظرفیت ۱۰ مگاوات به بهره برداری رسید افزود: با بهره برداری مرحله دوم نیروگاه برق خورشیدی غدیر ظرفیت تولید برق خورشیدی شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر در استان اصفهان به ۳۰ مگاوات می رسد.
معصومی ادامه داد: ظرفیت امسال تولید برق خورشیدی این شرکت با ایجاد نیروگاه های برق خورشیدی در کشور از ۴۰ مگاوات به ۱۰۰ مگاوات افزایش می یابد.
او به مزیت های تولید انرژی برق اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به ازای تولید هر کیلووات ساعت برق در نیروگاه های اصفهان بین یک دهم لیتر تا ۲ لیتر آب مصرف می شود که میزان بالایی است در صورتی که برای تولید انرژی خورشیدی این میزان آب مصرف نمی شود.
همچنین مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر با بیان این که یکی از ارکان مهم در توسعه منطقه ای و توسعه ملی توجه به زیرساخت ها است گفت: بزرگترین چالش های منطقه خاورمیانه در دو دهه آینده در حوزه برق و آب بوده چرا که میزان تولید برق تابعی از میزان وجود آب است و این دو چالش بر همدیگر اثرگذار اند.
امیر عباس حسینی با اشاره به این که از ۳۶۵ روز سال آسمان حدود ۳۰۰ روز کشورمان آفتابی است افزود: بسیاری از مناطق کشورمان ظرفیت تولید انرژی برق خورشیدی را دارند و کارشناسان باید به این موضوع توجه کنند.
وی نبود توازن انرژی را چالش آینده توسعه صنعتی کشورمان بیان کرد و گفت: تولید ۱۰۰ مگاوات برق خورشیدی هدف گذاری امسال و تولید ۹۰۰ مگاوات برق خورشیدی تا سال ۱۴۰۴ کشور از برنامه های مجموعه شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر است.
همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهانگفت: در حال حاضر ۵۸۰ مگاوات ظرفیت اماده واگذاری تولید انرژی برق خورشیدی در استان وجود دارد و آمده سرمایه گذاری است.
مهران زینلیان افزود: این ظرفیت در استان وجود دارد تا شرکت سرمایه گذاری غدیر بتواند تولید ۹۰۰ مگاوات برق خورشیدی تا سال ۱۴۰۴ را در استان اجرایی کند.
او افزود: به دلیل موقعیت جغرافیایی استان اصفهان و افزایش دمای هوا و همچنین استقرار صنایع مادر در استان میزان مصرف برق در اصفهان زیاد بوده و با ایجاد ایجاد نیروگاه های خورشیدی می توان منبع تولید تا مصرف برق را در استان کوتاه کرد.
همچنین مدیر عامل شرکت برق منطقه ای اصفهان با بیان این که منطقه شرق اصفهان منطقه مستعدی برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی است ، دیماند مورد نیاز برق استان را ۶ هزارمگاوات اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از فاز دوم نیروگاه ۲۰ مگاواتی غدیر حدود ۲ دهم درصد برق مورد نیاز استان از طریق این نیروگاه تامین خواهد شد.
رسول موسی رضایی با اشاره به این که در کشور شرکت های توانمندی برای تولید انرژی های تجدید پذیر وجود دارد ، تنها مشکل این شرکت ها را تامین زمین برای ایجاد نیروگاه بیان کرد و افزود: مدیریت استان اصفهان باید با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع منابع طبیعی استان زمین مورد نیاز است شرکت ها را تامین کنند.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

بسم الله الرحمن الرحیم شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًی لِلنَّاسِ وَبَینَاتٍ مِنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ ماه رمضان فرصت نشستن سر سفره‌ی رحمت و ضیافت الهی است. امام خامنه ای (مدظله‌العالی) بار دیگر ماه مبارک رمضان، ماه رحمت ، مغفرت، برکت و فضیلت فرا رسید و پروردگار متعال فرصت ارزشمند معنوی عبادت، نیایش و بندگی‌ […]

۳ فروردین ۱۴۰۲

بسم الله الرحمن الرحیم یا مقلب و القوب و الابصار، یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الا احسن الحال فصل زمستان بار خود را بست و بهار را به ارمغان آورد، بهار، حیات مجدد تحول و تغییر در زندگانی مخلوقات خداوند است. فصل بهار، تامل و تفکر در عظمت خداوند […]

۳ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، محسن ریاحی فرماندار جرقویه بر تشدید نظارت بر واحدهای صنفی مواد غذایی با توجه به نزدیکی ایام نوروز و ماه مبارک رمضان تأکید کرد و افزود: امنیت سلامت مردم برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است و با متخلفان برخورد قاطع و قانونی خواهد شد. ریاحی تصریح کرد: […]

۲۸ اسفند ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، مراسم معارفه نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه مقاومت بسیج جرقویه با حضور حجت الاسلام و المسلمین صادقی نماینده ولی فقیه سپاه صاحب الزمان اصفهان، طاوسی معاون فرماندار، فاطمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جرقویه و برخی از مردم متدین و انقلابی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید. […]

۲۵ اسفند ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =