همزمان ۱۱ پروژه عمرانی شهرستان جرقویه در هفته دولت با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افتتاح و به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، همزمان با گرامیداشت هفته دولت با حضور کمانی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا، نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان، ریاحی فرماندار جرقویه و برخی از مسئولین استانی و شهرستانی ۱۱ پروژه عمرانی جرقویه با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

یکی از اولویت های مهم استان و کشور حرکت به سمت تولید انرژی های تجدید پذیر است

در مراسم آئین بهره برداری از نیروگاه خورشیدی ۱۰مگاواتی شرکت غدیر و افتتاحیه از پروژه‌های عمرانی جرقویه دکترنقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه استان اصفهان ظرفیت های خوبی در راستای تولید انرژی برق تجدید پذیر دارد، گفت: امروزه یکی از اولویت های مهم استان و کشور حرکت به سمت تولید انرژی های تجدید پذیر است.

معاون استاندار با اشاره به اینکه استفاده از انرژی های تجدید پذیر هم به محیط زیست و هم صرفه جویی در مصرف آب کمک شایانی می‌کند، افزود: دستگاههای اجرایی می بایست توجیه شوند و برای احداث نیروگاه های تجدیدپذیر حمایت نمایند.

وی اظهار داشت: دولت سیزدهم آماده همکاری با سرمایه گذاران تولید انرژی های تجدید پذیر به ویژه نیروگاه های خورشیدی است و هرگونه خدمت در راستای توسعه این مهم دریغ نخواهند کرد.

توسعه انرژی تجدیدپذیر در دنیا به ۸۳ درصد و سوخت فسیلی به ۱۷ درصد رسید

در ادامه دکتر کمانی معاون وزیر نیرو با بیان اینکه این نیروگاه با سرمایه‌ای بالغ بر ۳هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته شده است، افزود: با بهره‌برداری از این نیروگاه ضمن تولید سالیانه بالغ بر ۱۷٫۵۲ میلیون کیلووات ساعت برق که به ویژه در فصل گرما و پیک مصرف برق تاثیرگذار است، سالانه از مصرف بالغ بر ۴٫۷۳ میلیون متر‌مکعب معادل گاز طبیعی و انتشار ۹٫۷۹ هزار تن آلاینده های زیست محیطی جلوگیری کرده و باعث صرفه جویی ۳٫۸۵ هزارمترمکعب آب در فرآیند تولید برق می‌شود.

کمانی تصریح کرد: در سال گذشته میانگین توسعه انرژی تجدیدپذیر در دنیا به ۸۳ درصد و سوخت فسیلی به ۱۷ درصد رسید که این موضوع نشان می‌دهد تمامی مشکلات این فرآیند در جهان بررسی و رفع شده است.

شایان ذکر است کلنگ احداث این پروژه تجدیدپذیر، سال گذشته توسط شهید سرافراز دکتر سیدفریدالدین معصومی مدیرعامل وقت هلدینگ برق و انرژی غدیر (شهید حادثه تروریستی ۴ آبان شاهچراغ ۱۴۰۱) به زمین زده شد و در تاریخ ۳۱ خردادماه امسال و پیش از آغاز دوره پیک مصرف برق در تابستان به شبکه سراسری متصل شد و هم‌اکنون رسماً افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه محسن ریاحی صبح جمعه به همراه امام جمعه شهرستان، در نخستین لحظات آغاز انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور در شعبه ۱۵ خرداد شهر نیک آباد رأی خود را به صندوق انداخت.

۱۳ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، ضیائی مسئول کمیته فناوری اطلاعات انتخابات جرقویه با بیان اینکه کاربران شعب اخذ رای در انتخابات نیمه مکانیزه جرقویه و بخش علیا بالغ بر ۱۲۰ نفر و ۸ ساعت آموزش دیدند، گفت: با هدف هرچه بهتر برگزار شدن دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات ششمین مجلس […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه، با توجه به نزدیک شدن فرآیند انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ودوازدهمین دوه انتخابات مجلس شوای اسلامی ، اعضای کمیته فناوری اطلاعات انتخابات پس از دریافت کارت ها و نرم افزارهای مربوطه ، کار پیکربندی دستگاه های احرازهویت رااز صبح روز سه شنبه در فرمانداری جرقویه آغاز کردند […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه ، محسن ریاحی فرماندار جرقویه ازبرگزاری مطلوب مانورسراسری پیش از انتخابات مجلس خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی باحضور مسئولین اجرایی وهیات نظارت برانتخابات ونیز فناوری اطلاعات در محل فرمانداری شهرستان خبر داد. در این مانور که درروز جمعه برگزارشد مسئولین اجرایی با آزمایش دستگاه های مکانیزه احراز هویت با […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =