امام جمعه جرقویه: دوره فقه بازار در جرقویه برگزار می‌شود

امام جمعه جرقویه گفت: در آینده نزدیک دوره فقه بازار را برقرار خواهیم کرد و تمام بازاریان شایسته است دوره فقه بازار را با موفقیت سپری کنند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه ، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل اسدپور در جلسه شورای فرهنگ عمومی و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جرقویه اظهار کرد: تصمیم گیری درباره برخی مسائل از جمله حجاب و عفاف یا دیگر مسائل فرهنگی در هر شهرستان با شهرستان و منطقه دیگر متفاوت است.

وی خاطر نشان کرد: شرایط و موقعیت شهرستان جرقویه و اهالی این منطقه به گونه ای است که افکار عمومی مقیم این خطه بدپوششی و کشف حجاب را نمی‌پسندد. هرچند برخورد و رفتار ما نیز می‌تواند متناسب با زیست بوم فرهنگی شهرستان باشد.

امام جمعه جرقویه تصریح کرد: مردم همراهی خوبی با دولتمردان در شهرستان جرقویه در زمینه حجاب و عفاف دارند و معتقد و پای کار هستند که حتی گردشگران باید بارعایت شرایط و قوانین شرعی و قانونی در منطقه حاضر شوند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جلسه با مجموعه‌های مختلف صنفی اظهار کرد: در این نشست‌های چهره به چهره و عمومی، دستورالعمل‌های مربوط به حجاب و عفاف تببین خواهد شد؛ ابتدای شروع به کار و اقدام شاید به نظر سخت و سنگین باشد اما به مرور ثمربخش خواهد بود.

اسدپور با بیان اینکه در آینده برگزاری دوره فقه بازار را برقرار خواهیم کرد اظهار کرد: تمام بازاریان شایسته است دوره فقه بازار را با موفقیت سپری کنند و البته برای صدور مجوز جدید سپری کردن فقه بازار الزامیست

وی با ارائه این پیشنهاد که هر نهادی یک غرفه حجاب و عفاف با محتوای مناسب داشته باشند ادامه داد: هر دهیار در روستای خود شورای فرهنگی تشکیل داده و رابطی را به دبیر شورای فرهنگ عمومی معرفی کند. همچنین این افراد در ستاد نماز جمعه هم عضو خواهند بود.

امام جمعه جرقویه تصریح کرد: شماری از خانواده های کارمندان و مدیران ادارات در سطح کشور درگیر موضوع بدپوششی هستند و تبلیغ بی حجابی و بدپوششی خانواده برخی مسئولان از مردم عامی بیشتر است و نمود بیشتری در بین مردم دارد، و ما باید مواظبت کنیم که خانواده های دستگاه های اجرایی شهرستان دچار این معزل نشوند.

وی در خاتمه با گرامیداشت ماه بهار قرآن و روز جهانی قدس در بیست‌وپنجم فروردین‌ماه از دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و دیگر سازمان‌ها خواست در این رابطه همکاری کنند تا اقشار روزه دار در روز قدس با شور بیشتری در راهپیمایی حضور یابند.

شهرستان جرقویه درجنوب شرق اصفهان واقع است، در تیرماه سال ۱۴۰۰ با تصویب وزارت کشور از مرکز استان جدا و مستقل شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، نشست فعالین فضای مجازی جرقویه با فرماندار در محل مسجد انصار المهدی شهر نیک آباد برگزار گردید. محسن ریاحی فرماندار جرقویه در این نشست با بیان اینکه رسانه ها نقش مهمی در جهادتبیین دارند، افزود: دولت سیزدهم خدمات خیلی موثری در سطح شهرستان انجام داده است که […]

۱۲ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه درسهایی از قرآن شهرستان با حضور فرماندار در محل دارالقرآن نیک آباد برگزار گردید. در این مراسم محسن ریاحی فرماندار با بیان اینکه قرآن کریم هدایتگر انسان به سوی خیر و سعادت است و بیشتر مشکلاتی که جامعه اسلامی با آن مواجه است […]

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

ارتباط تلفنی مردمی با مدیرکل آموزش و پرورش استان جناب آقای ابراهیمی  از طریق سامانه تلفنی سامد(۱۱۱)  زمان: چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۹ الی ۱۰ سامانه ارتباط مردم با دولت (سامد) به نشانی ۱۱۱٫ir و با هدف پاسخگویی مستقیم دستگاه ها و سازمان های کشور از طریق سامانه الکترونیکی و تلفنی، این […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، رضا طاوسی معاون فرماندار در جلسه کمیته پیشگیری و مبارزه با مصرف مشروبات الکلی شهرستان با بیان اینکه سالانه تعداد زیادی از انسان ها براثر مصرف مشروبات الکلی جان خود را ازدست می دهند، افزود: مصرف مواد الکلی یک معضل اجتماعی است و همواره آسیب های اجتماعی دیگر […]

۹ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =