امام جمعه جرقویه: دوره فقه بازار در جرقویه برگزار می‌شود

امام جمعه جرقویه گفت: در آینده نزدیک دوره فقه بازار را برقرار خواهیم کرد و تمام بازاریان شایسته است دوره فقه بازار را با موفقیت سپری کنند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه ، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل اسدپور در جلسه شورای فرهنگ عمومی و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جرقویه اظهار کرد: تصمیم گیری درباره برخی مسائل از جمله حجاب و عفاف یا دیگر مسائل فرهنگی در هر شهرستان با شهرستان و منطقه دیگر متفاوت است.

وی خاطر نشان کرد: شرایط و موقعیت شهرستان جرقویه و اهالی این منطقه به گونه ای است که افکار عمومی مقیم این خطه بدپوششی و کشف حجاب را نمی‌پسندد. هرچند برخورد و رفتار ما نیز می‌تواند متناسب با زیست بوم فرهنگی شهرستان باشد.

امام جمعه جرقویه تصریح کرد: مردم همراهی خوبی با دولتمردان در شهرستان جرقویه در زمینه حجاب و عفاف دارند و معتقد و پای کار هستند که حتی گردشگران باید بارعایت شرایط و قوانین شرعی و قانونی در منطقه حاضر شوند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جلسه با مجموعه‌های مختلف صنفی اظهار کرد: در این نشست‌های چهره به چهره و عمومی، دستورالعمل‌های مربوط به حجاب و عفاف تببین خواهد شد؛ ابتدای شروع به کار و اقدام شاید به نظر سخت و سنگین باشد اما به مرور ثمربخش خواهد بود.

اسدپور با بیان اینکه در آینده برگزاری دوره فقه بازار را برقرار خواهیم کرد اظهار کرد: تمام بازاریان شایسته است دوره فقه بازار را با موفقیت سپری کنند و البته برای صدور مجوز جدید سپری کردن فقه بازار الزامیست

وی با ارائه این پیشنهاد که هر نهادی یک غرفه حجاب و عفاف با محتوای مناسب داشته باشند ادامه داد: هر دهیار در روستای خود شورای فرهنگی تشکیل داده و رابطی را به دبیر شورای فرهنگ عمومی معرفی کند. همچنین این افراد در ستاد نماز جمعه هم عضو خواهند بود.

امام جمعه جرقویه تصریح کرد: شماری از خانواده های کارمندان و مدیران ادارات در سطح کشور درگیر موضوع بدپوششی هستند و تبلیغ بی حجابی و بدپوششی خانواده برخی مسئولان از مردم عامی بیشتر است و نمود بیشتری در بین مردم دارد، و ما باید مواظبت کنیم که خانواده های دستگاه های اجرایی شهرستان دچار این معزل نشوند.

وی در خاتمه با گرامیداشت ماه بهار قرآن و روز جهانی قدس در بیست‌وپنجم فروردین‌ماه از دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و دیگر سازمان‌ها خواست در این رابطه همکاری کنند تا اقشار روزه دار در روز قدس با شور بیشتری در راهپیمایی حضور یابند.

شهرستان جرقویه درجنوب شرق اصفهان واقع است، در تیرماه سال ۱۴۰۰ با تصویب وزارت کشور از مرکز استان جدا و مستقل شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه محسن ریاحی صبح جمعه به همراه امام جمعه شهرستان، در نخستین لحظات آغاز انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور در شعبه ۱۵ خرداد شهر نیک آباد رأی خود را به صندوق انداخت.

۱۳ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، ضیائی مسئول کمیته فناوری اطلاعات انتخابات جرقویه با بیان اینکه کاربران شعب اخذ رای در انتخابات نیمه مکانیزه جرقویه و بخش علیا بالغ بر ۱۲۰ نفر و ۸ ساعت آموزش دیدند، گفت: با هدف هرچه بهتر برگزار شدن دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات ششمین مجلس […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه، با توجه به نزدیک شدن فرآیند انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ودوازدهمین دوه انتخابات مجلس شوای اسلامی ، اعضای کمیته فناوری اطلاعات انتخابات پس از دریافت کارت ها و نرم افزارهای مربوطه ، کار پیکربندی دستگاه های احرازهویت رااز صبح روز سه شنبه در فرمانداری جرقویه آغاز کردند […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه ، محسن ریاحی فرماندار جرقویه ازبرگزاری مطلوب مانورسراسری پیش از انتخابات مجلس خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی باحضور مسئولین اجرایی وهیات نظارت برانتخابات ونیز فناوری اطلاعات در محل فرمانداری شهرستان خبر داد. در این مانور که درروز جمعه برگزارشد مسئولین اجرایی با آزمایش دستگاه های مکانیزه احراز هویت با […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + چهارده =