فرماندار جرقویه: ارائه خدمت به افراد بی حجاب ممنوع است

فرماندار جرقویه گفت پلیس موظف است با تخلفات اصناف برخورد کند. متصدیان صنفی فعال در مراکز فرهنگی و هنری و اماکنی که زیر نظر شهرداری‌ها یا بیمارستان‌ها هستند مانند کافی شاپ‌ها و واحدهای فعال صنفی در ترمینال‌ها، داروخانه‌ها، مطب‌ها، فرودگاه و دیگر بخش‌ها ملزم به اجرای قانون عفاف و حجاب هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، محسن ریاحی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جرقویه اظهار کرد: از اوایل فصل پاییز تا انتهای سال گذشته فتنه ای با محوریت خدشه به حجاب و عفاف مواجه شدیم تا جایی که دشمن در این فضا هر گسلی را که می‌توانست فعال کرد و از همه امکانات خود بهره گرفت.

به گفته وی، در این آشوب‌ها، اراذل، اوباش، تجزیه طلب‌ها، روشنفکرهای غرب زده، سلطنت طلبان و هر چه داشتند پای کار آوردند تا بتواند نظام اسلامی را ساقط کنند.، این حکایت داستان براندازی بود و بلاشک بحث عفاف و حجاب بهانه بود و براندازی را دنبال می‌کرد.

فرماندار جرقویه با بیان اینکه یکی از مباحث در این جریانات بر زنان تمرکز داشت افزود: امروز ۵۰ درصد جامعه را زنان تشکیل می دهد که دارای تأثیرگذاری و تأثیرپذیری بالا هستند.
یکی از فضاهای ایجاد شده تحت الشعاع قرار دادن فرهنگ و هویت دینی و اسلامی بود. حجاب در بحث اسلامیت نظام ویترین کشورمان است.

وی تصریح کرد: اخلاقیات، احکام و روزه و امثالهم بروز ظاهری ندارند و تنها چیزی که بروز ظاهری دارد حجاب به عنوان ویترین نظام مقدس اسلامی است که دشمنان برای آن برنامه داشته و دارند.

ریاحی با اشاره به اهمیت سرمایه های اجتماعی و زیان از دست رفتند آنها گفت :با ساماندهی نکردن موضوع حجاب و عفاف در واقع سرمایه های اجتماعی از دست رفته و قشر متدین و پای کار انقلاب به مرور از دست می‌روند. در این رابطه ضربه ای که به هویت جوان و نوجوان وارد می شود، جبران ناشدنی است.

فرماندار جرقویه خاطر نشان کرد: دستورالعمل وزارت کشور در موضوع حجاب و عفاف پشتوانه‌های حقوقی خوبی دارد. این ابلاغیه در شهرستان جرقویه بومی سازی می‌شود در چند روز آینده قرارگاه عفاف و حجاب شهرستان که ذیل قرارگاه شهید سنایی استان فعال است به ادارات ابلاغ می شود.

وی تصریح کرد: این ابلاغیه و دستورالعمل جای ابهامی باقی نگذاشته است که بتوان در موضوع مهم حجاب و عفاف کوتاهی کرد. تکلیف همه ارگان‌ها و نهادهای خدماتی و سایر سازمان‌ها، در این رابطه مشخص بوده و هیچ جای خالی در این رابطه وجود ندارد.

ریاحی گفت: پلیس موظف است با تخلفات اصناف برخورد کند. متصدیان صنفی فعال در مراکز فرهنگی و هنری و اماکنی که زیر نظر شهرداری ها یا بیمارستان‌ها هستند مانند کافی شاپ‌ها و واحدهای فعال صنفی در ترمینال‌ها، داروخانه‌ها، مطب‌ها، فرودگاه و دیگر بخش‌ها ملزم به اجرای قانون حجاب و عفاف هستند.

وی با اشاره به اینکه اماکنی که زیرمجموعه ادارات هستند مسئولیت مستقیم آن را مدیر همان اداره بر عهده دارد اظهار کرد: به‌عنوان مثال در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزشگاه‌ها یا در میراث فرهنگی بوم گردی‌ها و اقامت گاه‌ها و سایر موارد اجرای قوانین و مصوبات به عهده مسئول اداره مربوطه است.

ریاحی تصریح کرد: طبق این مصوبه به افرادی که کشف حجاب کرده باشند هیچ خدماتی ارائه نمی‌شود و دستور العمل رفتار با این افراد نیز مشخص و بدون ابهام است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه محسن ریاحی صبح جمعه به همراه امام جمعه شهرستان، در نخستین لحظات آغاز انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور در شعبه ۱۵ خرداد شهر نیک آباد رأی خود را به صندوق انداخت.

۱۳ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، ضیائی مسئول کمیته فناوری اطلاعات انتخابات جرقویه با بیان اینکه کاربران شعب اخذ رای در انتخابات نیمه مکانیزه جرقویه و بخش علیا بالغ بر ۱۲۰ نفر و ۸ ساعت آموزش دیدند، گفت: با هدف هرچه بهتر برگزار شدن دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات ششمین مجلس […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه، با توجه به نزدیک شدن فرآیند انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ودوازدهمین دوه انتخابات مجلس شوای اسلامی ، اعضای کمیته فناوری اطلاعات انتخابات پس از دریافت کارت ها و نرم افزارهای مربوطه ، کار پیکربندی دستگاه های احرازهویت رااز صبح روز سه شنبه در فرمانداری جرقویه آغاز کردند […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه ، محسن ریاحی فرماندار جرقویه ازبرگزاری مطلوب مانورسراسری پیش از انتخابات مجلس خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی باحضور مسئولین اجرایی وهیات نظارت برانتخابات ونیز فناوری اطلاعات در محل فرمانداری شهرستان خبر داد. در این مانور که درروز جمعه برگزارشد مسئولین اجرایی با آزمایش دستگاه های مکانیزه احراز هویت با […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =