فرماندار جرقویه: ارائه خدمت به افراد بی حجاب ممنوع است

فرماندار جرقویه گفت پلیس موظف است با تخلفات اصناف برخورد کند. متصدیان صنفی فعال در مراکز فرهنگی و هنری و اماکنی که زیر نظر شهرداری‌ها یا بیمارستان‌ها هستند مانند کافی شاپ‌ها و واحدهای فعال صنفی در ترمینال‌ها، داروخانه‌ها، مطب‌ها، فرودگاه و دیگر بخش‌ها ملزم به اجرای قانون عفاف و حجاب هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، محسن ریاحی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جرقویه اظهار کرد: از اوایل فصل پاییز تا انتهای سال گذشته فتنه ای با محوریت خدشه به حجاب و عفاف مواجه شدیم تا جایی که دشمن در این فضا هر گسلی را که می‌توانست فعال کرد و از همه امکانات خود بهره گرفت.

به گفته وی، در این آشوب‌ها، اراذل، اوباش، تجزیه طلب‌ها، روشنفکرهای غرب زده، سلطنت طلبان و هر چه داشتند پای کار آوردند تا بتواند نظام اسلامی را ساقط کنند.، این حکایت داستان براندازی بود و بلاشک بحث عفاف و حجاب بهانه بود و براندازی را دنبال می‌کرد.

فرماندار جرقویه با بیان اینکه یکی از مباحث در این جریانات بر زنان تمرکز داشت افزود: امروز ۵۰ درصد جامعه را زنان تشکیل می دهد که دارای تأثیرگذاری و تأثیرپذیری بالا هستند.
یکی از فضاهای ایجاد شده تحت الشعاع قرار دادن فرهنگ و هویت دینی و اسلامی بود. حجاب در بحث اسلامیت نظام ویترین کشورمان است.

وی تصریح کرد: اخلاقیات، احکام و روزه و امثالهم بروز ظاهری ندارند و تنها چیزی که بروز ظاهری دارد حجاب به عنوان ویترین نظام مقدس اسلامی است که دشمنان برای آن برنامه داشته و دارند.

ریاحی با اشاره به اهمیت سرمایه های اجتماعی و زیان از دست رفتند آنها گفت :با ساماندهی نکردن موضوع حجاب و عفاف در واقع سرمایه های اجتماعی از دست رفته و قشر متدین و پای کار انقلاب به مرور از دست می‌روند. در این رابطه ضربه ای که به هویت جوان و نوجوان وارد می شود، جبران ناشدنی است.

فرماندار جرقویه خاطر نشان کرد: دستورالعمل وزارت کشور در موضوع حجاب و عفاف پشتوانه‌های حقوقی خوبی دارد. این ابلاغیه در شهرستان جرقویه بومی سازی می‌شود در چند روز آینده قرارگاه عفاف و حجاب شهرستان که ذیل قرارگاه شهید سنایی استان فعال است به ادارات ابلاغ می شود.

وی تصریح کرد: این ابلاغیه و دستورالعمل جای ابهامی باقی نگذاشته است که بتوان در موضوع مهم حجاب و عفاف کوتاهی کرد. تکلیف همه ارگان‌ها و نهادهای خدماتی و سایر سازمان‌ها، در این رابطه مشخص بوده و هیچ جای خالی در این رابطه وجود ندارد.

ریاحی گفت: پلیس موظف است با تخلفات اصناف برخورد کند. متصدیان صنفی فعال در مراکز فرهنگی و هنری و اماکنی که زیر نظر شهرداری ها یا بیمارستان‌ها هستند مانند کافی شاپ‌ها و واحدهای فعال صنفی در ترمینال‌ها، داروخانه‌ها، مطب‌ها، فرودگاه و دیگر بخش‌ها ملزم به اجرای قانون حجاب و عفاف هستند.

وی با اشاره به اینکه اماکنی که زیرمجموعه ادارات هستند مسئولیت مستقیم آن را مدیر همان اداره بر عهده دارد اظهار کرد: به‌عنوان مثال در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزشگاه‌ها یا در میراث فرهنگی بوم گردی‌ها و اقامت گاه‌ها و سایر موارد اجرای قوانین و مصوبات به عهده مسئول اداره مربوطه است.

ریاحی تصریح کرد: طبق این مصوبه به افرادی که کشف حجاب کرده باشند هیچ خدماتی ارائه نمی‌شود و دستور العمل رفتار با این افراد نیز مشخص و بدون ابهام است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، نشست فعالین فضای مجازی جرقویه با فرماندار در محل مسجد انصار المهدی شهر نیک آباد برگزار گردید. محسن ریاحی فرماندار جرقویه در این نشست با بیان اینکه رسانه ها نقش مهمی در جهادتبیین دارند، افزود: دولت سیزدهم خدمات خیلی موثری در سطح شهرستان انجام داده است که […]

۱۲ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه درسهایی از قرآن شهرستان با حضور فرماندار در محل دارالقرآن نیک آباد برگزار گردید. در این مراسم محسن ریاحی فرماندار با بیان اینکه قرآن کریم هدایتگر انسان به سوی خیر و سعادت است و بیشتر مشکلاتی که جامعه اسلامی با آن مواجه است […]

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

ارتباط تلفنی مردمی با مدیرکل آموزش و پرورش استان جناب آقای ابراهیمی  از طریق سامانه تلفنی سامد(۱۱۱)  زمان: چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۹ الی ۱۰ سامانه ارتباط مردم با دولت (سامد) به نشانی ۱۱۱٫ir و با هدف پاسخگویی مستقیم دستگاه ها و سازمان های کشور از طریق سامانه الکترونیکی و تلفنی، این […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، رضا طاوسی معاون فرماندار در جلسه کمیته پیشگیری و مبارزه با مصرف مشروبات الکلی شهرستان با بیان اینکه سالانه تعداد زیادی از انسان ها براثر مصرف مشروبات الکلی جان خود را ازدست می دهند، افزود: مصرف مواد الکلی یک معضل اجتماعی است و همواره آسیب های اجتماعی دیگر […]

۹ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =