معاون وزیر صمت: تأمین زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باید مورد توجه باشد

دکتر رسولیان معاون وزیر صمت: در سطح کشور اراضی زیادی برای توسعه صنعتی واگذار شده است. بخش زیادی از خدمات ارائه شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی توسط دولت تأمین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، علی رسولیان در آئین افتتاح شرکت تولیدی آذربرزین جی سپاهان در شهرک صنعتی جرقویه با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های جدی وزارت صمت توسعه متوازن است‌، اظهار کرد: در کشور ما صنعت پیشرفت خوبی داشته است؛ بیش از ۵۰ هزار واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور پس از انقلاب اسلامی شروع به فعالیت کرده است.

وی افزود: تمرکز صنعت بیشتر در شهرهای بزرگ بوده و شاهد گستردگی صنعت در کلانشهرها هستیم، اما در برخی از مناطق که استعدادهای خوبی دارند، رشد صنعتی خوبی نداشته‌ایم. البته شهرک‌های صنعتی در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم ایجاد شده، اما به دلیل نوع مشوق‌های دولتی، صنعت توسعه متوازن نداشته است.

معاون وزیر صمت گفت: بسته‌ای حمایتی در وزارت صمت در حال تدوین است که سازمان‌های حمایتی و توسعه‌ای را موظف کرده در مناطق محروم سرمایه‌گذاری کنند. سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی نیز در این بسته به توجه به نواحی جدید در مناطق محروم و ایجاد مشوق‌های ویژه برای این مناطق موظف شده است.

رسولیان اضافه کرد: تأمین زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باید مورد توجه باشد. متأسفانه تاکنون تعداد زیادی زمین در بسیاری از مناطق واگذار شده اما زیرساخت مناسب آن هنوز تأمین نشده است.

وی ادامه داد: در سطح کشور اراضی زیادی برای توسعه صنعتی واگذار شده است. بخش زیادی از خدمات ارائه شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی توسط دولت تأمین می‌شود. هزینه تأمین خدمات هر متر مربع از این مناطق اکنون ۹۰۰ هزار تومان است بنابراین افرادی که اراضی را در اختیار می‌گیرند باید حتماً آن را بسازند و در فعالیت کنند.

معاون وزیر صمت گفت: به دنبال بازپس‌گیری زمین‌ها نیستم فقط لازم است زمین‌های واگذار شده حتماً منجر به تولید شود. همچنین دولت سیزدهم به راه‌اندازی واحدهای راکد و تعطیل توجه ویژه‌ای دارد. در سال جاری حدود ۱۲۰۰ واحد کاملاً تعطیل به چرخه تولید بازگشته است.

رسولیان با اشاره به رشد صنعت در سال جاری، اضافه کرد: حدود ۲۰۰۰ واحد تولیدی از ابتدای امسال بهره‌برداری شده و اکنون نیز ۳۷۲ واحد با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است.

وی تصریح کرد: باید زمینه توسعه در مناطق محروم را فراهم کنیم.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه محسن ریاحی صبح جمعه به همراه امام جمعه شهرستان، در نخستین لحظات آغاز انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور در شعبه ۱۵ خرداد شهر نیک آباد رأی خود را به صندوق انداخت.

۱۳ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، ضیائی مسئول کمیته فناوری اطلاعات انتخابات جرقویه با بیان اینکه کاربران شعب اخذ رای در انتخابات نیمه مکانیزه جرقویه و بخش علیا بالغ بر ۱۲۰ نفر و ۸ ساعت آموزش دیدند، گفت: با هدف هرچه بهتر برگزار شدن دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات ششمین مجلس […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه، با توجه به نزدیک شدن فرآیند انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ودوازدهمین دوه انتخابات مجلس شوای اسلامی ، اعضای کمیته فناوری اطلاعات انتخابات پس از دریافت کارت ها و نرم افزارهای مربوطه ، کار پیکربندی دستگاه های احرازهویت رااز صبح روز سه شنبه در فرمانداری جرقویه آغاز کردند […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه ، محسن ریاحی فرماندار جرقویه ازبرگزاری مطلوب مانورسراسری پیش از انتخابات مجلس خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی باحضور مسئولین اجرایی وهیات نظارت برانتخابات ونیز فناوری اطلاعات در محل فرمانداری شهرستان خبر داد. در این مانور که درروز جمعه برگزارشد مسئولین اجرایی با آزمایش دستگاه های مکانیزه احراز هویت با […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =