فرماندار جرقویه: تبیین و ترویج فرهنگ زکات از سوی مبلغین دینی ضرورت دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، محسن ریاحی فرماندار جرقویه در جلسه شورای زکات شهرستان بابیان اینکه در نظام حکمرانی دینی ما پرداخت زکات واجب است، افزود: تبلیغ و فرهنگ سازی در امر پرداخت زکات کاری است که باید در رسانه ها، مراکز فرهنگی و مساجد به صورت ویژه تبلیغ و تقویت شود.

فرماندار جرقویه با اشاره به اینکه تبیین و ترویج فرهنگ زکات از سوی مبلغین دینی ضرورت دارد، گفت: ائمه مساجد در سطح شهرستان در خصوص اهمیت پرداخت زکات و آثار خیر و برکت این اقدام خداپسندانه برای مردم شرح دهند.

فرماندار تصریح کرد: هر گونه اقداماتی که در قبال أخذ زکات در سطح شهرستان صورت گرفته برای مردم بازگو شود،

وی افزود: شهرداری ها و دهیاری ها به تبلیغ زکات در مبلمان شهری و روستایی توجه ویژه داشته باشند.

ریاحی با بیان اینکه نیازهای فقرای جامعه اسلامی با پرداخت خمس و زکات تأمین می شود، افزود : می بایست همه افرادی که توانایی پرداخت زکات را دارند در این فرایض دینی سهیم باشند.

در ادامه جلسه اعضای شورای زکات شهرستان هر کدام گزارشی از اقدامات و فعالیت های خود را در زمینه زکات ارائه نمودند.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

  بسم الله الرحمن الرحیم دفاع مقدس، تجلی شکوه و عظمت ایثار، ایمان، اراده، وحدت و سربلندی ملت غیور، مومن و انقلابی ایران اسلامی در حراست و پاسداری از آب و خاک و مرز و سرزمین و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده که در تاریخ این دوران به ثبت رسیده است، و […]

۳ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه همزمان با سفر شهرستانی استاندار به جرقویه، گفت‌وگو و دیدار چهره به چهره استاندار اصفهان، معاونین و جمعی از مدیران کل استان با مردم شهرستان جرقویه در محل فرمانداری رقم خورد.

۳ مهر ۱۴۰۲

حضور استاندار اصفهان در گلزار شهدای شهرستان جرقویه و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان

۳ مهر ۱۴۰۲

استاندار اصفهان گفت: در مجموع ۸۵ مصوبه در حوزه‌های زیرساختی، زیربنایی، اقتصادی، بهداشت و درمان، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و … در بیست و چهارمین سفر شهرستانی برای توسعه و آبادانی شهرستان جرقویه اخذ شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه ، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان پس از شورای اداری مشترک استان و شهرستان […]

۳ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + چهارده =