فرماندار جرقویه: دهه فجر امسال باید به شکل واقعی با جهاد تبیین گره بخورد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، محسن ریاحی در جلسه هماهنگی ستاد دهه فجر شهرستان جرقویه، اظهار کرد: جشن‌های دهه فجر امسال باید به شکل واقعی با جهاد تبیین گره بخورد، زیرا فرصت بسیار مناسبی برای معرفی خدمات ۴۴ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‌آید.

وی بیان تفاوت‌های شرایط پیش از انقلاب با وضعیت کنونی را ضروری دانست و افزود: لازم است که در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، خدمات، آب، برق، گاز، تلفن، پوشش اینترنت، اشتغال، بخش‌های اقتصادی و درمان این مقایسه انجام شود که در دوران پیش از انقلاب چه وضعیتی وجود داشت؟ و بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال به کجا رسیدیم؟

فرماندار شهرستان جرقویه با بیان اینکه مطرح کردن واقعیت‌ها نیازمند همت ویژه مدیران است، ادامه داد: انتظار می‌رود که این موضوع در برنامه‌ریزی‌های دهه فجر به طور ویژه در نظر گرفته شود، چندی پیش نیز نامه‌نگاری‌های لازم در این زمینه انجام شد، با این حال بعضی از ادارات کم‌لطفی کردند.

وی از برگزاری نمایشگاهی درباره دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: در این نمایشگاه دستاوردها و خدمات چهار دهه انقلاب در سطح شهرستان جرقویه به معرض نمایش در می‌آید، البته این دستاوردها از دید شهروندان پوشیده نیست.

ریاحی با اشاره به دستاوردهای قابل توجه انقلاب اسلامی در بخش‌هایی مانند جاده‌سازی و ارائه خدمات آب، گاز و مدرسه‌سازی، تصریح کرد: خدمات حوزه شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و درمان و بهداشت نیز در بخش های مختلف این شهرستان دیده می‌شود.

وی یکی از دستاوردهای انقلاب در شهرستان جرقویه را تأمین آب شرب دانست و گفت: تا سال ۱۳۷۴ این منطقه از آب شرب مطلوب، گازرسانی و جاده برخوردار نبود و همه می‌دانیم که امکانات کنونی از برکات خدمات نظام جمهوری اسلامی فراهم شده است.

فرماندار شهرستان جرقویه از مدیران خواست در زمینه برگزاری این نمایشگاه اطلاع‌رسانی کنند و ادامه داد: همکاری و مشارکت در زمینه برگزاری نمایشگاه دهه فجر جزو مواردی است که در ارزیابی عملکرد مدیران تأثیرگذار خواهد بود بنابراین هرگونه کم‌کاری یا بی‌توجهی در این عرصه قابل قبول نیست.

ریاحی از همه دهیاران و شهرداران خواست در برگزاری نمایشگاه و جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی امسال مشارکت کنند و افزود: در هر شهر باید حداقل یک جشن بسیار مفصل و وزین همراه با فضاهای انقلاب اسلامی و ایام ماه رجب برگزار شود، دعوت از گروه‌های هنری، شعرای انقلاب اسلامی، مداحان و سخنرانان از ظرفیت‌هایی است که برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی قابل استفاده است.

وی خواستار برگزاری پررنگ جشن‌های دهه فجر در مدارس شد و گفت: اعضای ستاد دهه فجر شهرستان ، شهرداران و دهیاران موظف هستند که در برگزاری این جشن‌ها تعامل داشته باشند، توصیه می‌شود در این زمینه از ظرفیت‌های بسیج برای هم‌افزایی در روستا و شهرها استفاده کنید تا شاهد برگزاری جشن‌های بسیار مطلوبی باشیم.

فرماندار شهرستان جرقویه یکی دیگر از برنامه‌های دهه فجر امسال را ارائه خدمات ویژه در ادارات به ارباب رجوع دانست و تصریح کرد: در ایام ا.. دهه فجر ادارات شهرستان باید در راستای خدمت رسانی به ارباب رجوع و مراجعان خدماتی بهتری را ارائه کنند تا سطح رضایتمندی شهروندان به طور محسوس افزایش یابد.

ریاحی گفت: خواستار شناسایی موانع خدمات‌رسانی مطلوب به مراجعان در دستگاه‌های دولتی هستیم، ادارات ملزم هستند با شناسایی نقاطی که باعث نارضایتی ارباب رجوع شده، در دهه فجر شیرینی حل مشکل را مراجعه‌کنندگان بچشانند.

وی افزود: در کنار این موارد لازم است که برنامه‌های کشوری و ابلاغیه دستگاه‌ها و مصوبات ستاد دهه فجر نیز پیگیری شود، امیدوارم در بخش ورزش برنامه‌هایی مانند مسابقات و برنامه‌های نشاط‌آور مانند پیاده‌روی خانوادگی در دستور کار قرار گیرد.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه محسن ریاحی صبح جمعه به همراه امام جمعه شهرستان، در نخستین لحظات آغاز انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور در شعبه ۱۵ خرداد شهر نیک آباد رأی خود را به صندوق انداخت.

۱۳ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه، ضیائی مسئول کمیته فناوری اطلاعات انتخابات جرقویه با بیان اینکه کاربران شعب اخذ رای در انتخابات نیمه مکانیزه جرقویه و بخش علیا بالغ بر ۱۲۰ نفر و ۸ ساعت آموزش دیدند، گفت: با هدف هرچه بهتر برگزار شدن دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات ششمین مجلس […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه، با توجه به نزدیک شدن فرآیند انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ودوازدهمین دوه انتخابات مجلس شوای اسلامی ، اعضای کمیته فناوری اطلاعات انتخابات پس از دریافت کارت ها و نرم افزارهای مربوطه ، کار پیکربندی دستگاه های احرازهویت رااز صبح روز سه شنبه در فرمانداری جرقویه آغاز کردند […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه ، محسن ریاحی فرماندار جرقویه ازبرگزاری مطلوب مانورسراسری پیش از انتخابات مجلس خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی باحضور مسئولین اجرایی وهیات نظارت برانتخابات ونیز فناوری اطلاعات در محل فرمانداری شهرستان خبر داد. در این مانور که درروز جمعه برگزارشد مسئولین اجرایی با آزمایش دستگاه های مکانیزه احراز هویت با […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =