جلسه شورای عشایری شهرستان جرقویه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جرقویه صبح امروز جلسه ی شورای عشایر شهرستان جرقویه با حضور محسن ریاحی فرماندارجرقویه،بخشدار جرقویه علیا،اسفندیاری مدیر کل امور عشایر استان،امام جمعه ی نصرآباد و دیگر مسئولین شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.
در این جلسه ابتدا نادری ریاست اداره امور عشایر شهرضا،دهاقان و جرقویه ضمن خیر مقدم و تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) با اشاره برفعالیت ها و ظرفیت های عشایر شهرستان ، خواستار توسعه و تکمیل پروژه های مربوط به امور دام از جمله مجتمع دامپروری عشایر شهرستان و دیگرمشکلات امورعشایرشهرستان شد.
سپس میرحاج ریاست آموزش و پرورش شهرستان ضمن تاکید برتحصیل دانش آموزان عشایر گفت: روند تحصیلی دانش آموزان عشایر با مشکلات زیادی از جمله کمبود فضای آموزشی مناسب، عدم سرویس دهی مناسب مدارس ،عدم وجود رشته های فنی و حرفه ای مخصوصا در شهرنصرآباد وعدم توان مالی خانواده ها جهت تحصیل دانش آموزان در پیش دبستانی های غیر دولتی و نبود کلاس های کنکور به دلیل هزینه های بالای آن رو به روست.
وی در ادامه گفت: بررسی ها در بین عشایر نشان می دهد ظرفیت ها و استعداد های بسیارخوبی در منطقه وجود دارد که متاسفانه به دلیل ضعف مالی خانواده ها و نبود کلاس های کنکور امار قبولی های کنکور رو به کاهش است.
در این جلسه محسن ریاحی فرمادارجرقویه نیزضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع) و اهمیت شب ها ی قدر، با اشاره به اینکه عشایر قشر مولدی هستند افزود: تولیدات دامی عشایر مهم ترین مولد و ابزار اقتصادی هستند که حتی در شرایط
نابسامان اقتصادی میتواند به خودکفایی منطقه ودیگراقشار و بخش‌های مختلف جامعه کمک نماید.
ریاحی در ادامه گفت:مشکلات عشایر شهرستان را میتوان به چند دسته تقسیم کرد که از مهم ترین آنها مباحث مربوط به دام و تامین نهاده های آنهاست.
وی در ادامه افزود :با توجه به اینکه بیش از یک سوم دام عشایر مربوط به شهرستان جرقویه میباشد
باید سهمیه نهاده های عشایر شهرستان افزایش یابد .
ریاحی در پایان با اشاره به مشکلات عشایر شهرستان گفت : ضعیف بودن مراتع و تلفات دامی و مشکلاتی از این دست در منطقه داریم که باید تلاش جدی را در رفع آنها انجام داد.
گفتنی ست محسن ریاحی فرماندار جرقویه قول مساعد و پیگیری لازم را در جهت تامین ۶۰ تانکر آب برای عشایر در بند عرب ها را دادند.

در پایان جلسه اسفندیاری مدیر کل امور عشایر استان نیز به جمع بندی مسائل مطرح شده پرداخت و فداکاری،مهمان نوازی،شجاعت ،مولد بودن ،زحمت کش بودن را از صفات عشایر دانست و اظهار داشت:
با عنایت به شعار رهبر کبیر انقلاب مبنی بر اینکه عشایر ذخایر این انقلاب هستند تلاش شوارای عشایری شهرستان و استان را در جهت بررسی، حل و توسعه امکانات عشایر را از اولویت‌های مهم دانست.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

  بسم الله الرحمن الرحیم دفاع مقدس، تجلی شکوه و عظمت ایثار، ایمان، اراده، وحدت و سربلندی ملت غیور، مومن و انقلابی ایران اسلامی در حراست و پاسداری از آب و خاک و مرز و سرزمین و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده که در تاریخ این دوران به ثبت رسیده است، و […]

۳ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه همزمان با سفر شهرستانی استاندار به جرقویه، گفت‌وگو و دیدار چهره به چهره استاندار اصفهان، معاونین و جمعی از مدیران کل استان با مردم شهرستان جرقویه در محل فرمانداری رقم خورد.

۳ مهر ۱۴۰۲

حضور استاندار اصفهان در گلزار شهدای شهرستان جرقویه و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان

۳ مهر ۱۴۰۲

استاندار اصفهان گفت: در مجموع ۸۵ مصوبه در حوزه‌های زیرساختی، زیربنایی، اقتصادی، بهداشت و درمان، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و … در بیست و چهارمین سفر شهرستانی برای توسعه و آبادانی شهرستان جرقویه اخذ شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جرقویه ، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان پس از شورای اداری مشترک استان و شهرستان […]

۳ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 11 =